Améba interiéry

 

Eva Šamánková – interiérová designérka

Vyrůstala jsem v rodině obklopena architekty a stavaři, kteří ovlivnili mé vnímání okolního světa. Během několikaletého pobytu v Itálii jsem si oblíbila kombinaci moderních trendů s klasikou. Začala jsem v sobě objevovat stále větší zájem pro zařizování a úpravy interiérů. Poté, co jsem navrhla prostory několika nemovitostí pro rodinu a známé, jsem se rozhodla změnit své hobby v profesi. Vystudovala jsem Design školu v Praze a začala se úpravám interiérů věnovat profesionálně.

Svým zákazníkům se nesnažím vnucovat své vize, ale společně vytváříme prostory, ve kterých se budou cítit příjemně a komfortně. Dávám přednost jednoduchým, ale přitom útulným interiérům. Často je pro mě větší výzva zařizovat s menším rozpočtem, improvizovat, hledat v interiéru předměty, které lze použít v novém kontextu.

Ráda pracuji s dekoračními látkami, tapetami a koberci. Oblékám okna, vybírám sedačkám polštářky a koberce, aby se necítily tak opuštěně :-). Baví mě kombinace nového nábytku s originálními kousky z bazaru či starožitnictví.

Často se mi stává, že během realizací, které dělám současně, přesunuji nepotřebné z jednoho bytu do bytu druhého, kde se nepotřebné stává potřebným. Mnozí mě právem nazývají „recyklátorka“.

Obecně je těžké, držet se posledních trendů, protože každý má jiné potřeby a vkus. Často také musíme ladit ke stávajícímu nábytku a proto jsou mé realizace velmi různorodé a barevné.

Mojí silnou stránkou je styl s důrazem na „teplo domova“, ale ráda vám vytvořím i moderní minimalistický interiér.

Profil